17 августа 2018

Цікаве чтиво від Автотехцентр Ecross м. Хмельницький

Даною статтею відкриваем рубрику «Цікаве чтиво від Автотехцентр Ecross м. Хмельницький». Перша стаття називається: «Страхи початківців водіїв: як з ними впоратися?»

Чим початківець водій відрізняється від досвідченого? Тим, що новачок всього боїться! Ми не говоримо, що це погано. Ми хочемо сказати, що свої страхи потрібно знати і перемагати. Це допоможе швидше освоїтися на дорозі. В тому числі і тим, хто, будучи давно за кермом, збирається в незвичайну для себе поїздку.
Психологи кажуть, що у людини всього два страху — він боїться когось і боїться себе. Це стосується і водіїв-новачків. З одного боку, вони бачать загрозу в безлічі зовнішніх факторів, а з іншого — побоюються своїх власних помилок. Звичайно, деякі особливо самовпевнені індивідууми спочатку звинувачують у всьому тільки оточуючих. Але це швидко проходить — вже після одного-двох виїздів на дорогу приходить розуміння власної незручності.

Я все зроблю правильно

Перше, чого зазвичай бояться новачки, — це кого-то зачепити своїм автомобілем. Побоювання цілком виправдане, але ж в автошколі вас вчили рухатися в щільному потоці, маневрувати в обмеженому просторі і відчувати габарити машини? І ви успішно склали іспит, навчившись врешті-решт не торкатися помаранчевих конусів і обмежувачів? Так чому ж ви повинні когось зачепити на вулиці? Головне тут — не переоцінити свої можливості і не виконувати маневри, раніше вами не відпрацьовані. А відпрацьовувати їх краще не на реальних машинах сусідів по потоку або з паркування, а на що імітують їх конусах, старих шинах чи інших штучних перешкодах тренувального майданчика. Практикуватися можна самостійно, але краще під керівництвом досвідченого водія або професійного інструктора. Коли у вас з’явиться хоча б маленький позитивний досвід, прийде і впевненість в своїх силах.

Значно полегшити маневрування «в тісноті» допоможе парктроник або камера заднього виду. Навіть якщо ваша машина не укомплектована ними з заводу. Можна встановити ці корисні пристрої (одне або обидва) в спеціалізованій майстерні. Коштує це не дуже дорого — ціна парктроника порівнянна з вартістю ремонту пом’ятого бампера. Ще одна популярна фобія новачків за кермом — побоювання створити комусь перешкоду. Боязнь заподіяти незручності іншим учасникам дорожнього руху. Чесно кажучи, весь процес їзди по дорогах загального користування і складається зі спроб водіїв уникнути небажаних контактів. Як прямих фізичних, так і морально-психологічних. Природно, малодосвідчений драйвер набагато частіше виявляється перешкодою іншим водіям — затримуючись на перехрестях, зволікаючи при парковці, обганяючи з невиправданим ризиком та ін. Не потрібно спеціально боротися з цією своєю незручністю. Ваше завдання — практикуючись, скоріше навчитися все робити правильно і набувати впевненості в кожному своєму рішенні і дії за кермом. Властивість заважати іншим учасникам руху зникне само собою.

І ще одна важлива порада. Якщо хтось нетерпляче сигналить вам, підганяючи або висловлюючи невдоволення, не зважайте на це уваги, а зосередьтеся на своїх діях. До слова, все вищесказане стосується і більш-менш досвідченого водія. Який опинився в незвичних для себе дорожніх умовах — приїхав, наприклад, з тихого містечка в мегаполіс з його божевільним транспортним потоком.

Всі навколо хороші

Друга причина, гнітюча свідомість водія-новачка або бувалого, але потрапив в незвичну обстановку, в тому, що йому можуть нашкодити навколишні, наприклад підріжуть, відтіснять, зачеплять. Звичайно, не всі наші співгромадяни досить виховані, але постійно боятися цього не варто. Тим більше що багато проявів хамства ви можете попередити, прогнозуючи ситуацію навколо своєї машини.

Навчитися передбачати розвиток подій на дорозі насправді нескладно, але для цього потрібен час. Для початку головне — не відволікатися від обстановки, дотримуватися дистанції, інтервал між машинами і розумну швидкість, щоб мати запас часу і простору для коригувальних маневрів.

Водійські кошмари деяких автомобілістів більш узагальнені: «Я потраплю в ДТП!» Така ймовірність існує, від цього ніхто не застрахований. Але можна застрахуватися від наслідків аварії, купивши як мінімум обов’язковий поліс ОСАГО, а в ідеалі ще й КАСКО. Вони і матеріально вас «прикриють», і в моральному плані подіють як заспокійливе. Крім того, тут багато що залежить від вас самих. Вірніше, від того, наскільки уважно і завбачливо ви будете вести себе за кермом. Насправді навколо нас багато водіїв, які ніколи в житті не потрапляли в ДТП.

Машину не уженуть

Взагалі-то викрасти можна будь-який автомобіль — було б бажання у злочинця. Але можна зробити так, щоб саме ваша машина його не цікавила. По-перше, потрібна охоронна система з сучасним рівнем захисту, інформуванням про статус машини на брелок або телефон, дистанційній зупинкою двигунаю. Можливо, навіть з GPS-позиціонуванням автомобіля під час вашої відсутності. По-друге, шукайте перевірені місця для паркування і нічної стоянки — на території, що охороняється, в гаражі та ін. Ну і по-третє — страховий поліс КАСКО з покриттям від злочинних посягань. Навіть якщо ви надмірно недовірливий людина, такого «охоронного» комплекту буде досить. Щоб вважати ваші переживання з приводу викрадення безпідставними.

Я патрульних не боюся

Ті, хто їздять на вже не новій машині і при цьому не мають досвіду ремонтних робіт. Абсолютно справедливо побоюються поломки машини в дорозі. Більш того, як люди досвідчені скажімо — навіть нові автомобілі, трапляється, зупиняються в дорозі з технічних причин. Але ймовірність цього можна звести до мінімуму. Якщо регулярно показувати машину грамотних фахівців СТО і купувати більш-менш якісні запчастини. Такий плановий сервіс дозволить попереджати поломки, а не усувати їх після того, як вони заподіяли вам незручності. А для більшого спокою можна запастися телефонним номером тлумачного автомеханіка або просто досвідченого автомобіліста. Перевірений людина в разі проблем в дорозі підкаже вам, що робити, або надішле допомогу.

Автотехцентр Ecross м. Хмельницький, надасть всім своїм клієнтам всю необхідну інформацію з перших вуст, скориставшись багаторічним досвідом своїх фахівців.