24 августа 2018

Тиск в шинах. Який він має бути?

Тиск в шинах — яким має бути і для чого за ним треба стежити? Пройдемося по порядку по основних моментах послідовно:

1.      Тиск в шинах вимірюється в атмосферах, за допомогою вимірювальних приладів — механічного або електричного манометра.

2.      Вимірювання тиску правильно робити, після того як шини встигли охолонути після експлуатації авто. У деяких джерелах зустрічається інформація від п’яти годин стоянки. Пояснюється це тим, що при їзді утворюється тертя і підвищується температура коліс, що веде до збільшення тиску. Ви можете часто зустрічати таке явище, що при істотному зниженні температури середовища за ніч, цілком цілі колеса виглядають на ранок спущеними.

3.      На що впливає тиск в шинах? Правильний тиск забезпечує оптимальне зчеплення шин з дорожнім покриттям, правильно розподіляє навантаження. Впливає на ефективність гальм і довжину гальмівного шляху, забезпечує правильний знос шин. І в підсумку відбивається на керованості транспортного засобу.

4.      Не правильним тиск можна вважати в разі різних показників в різних класах, знижений або підвищений. Що веде до збільшує знос, в тому числі не рівномірний. При збільшеному тиску від норми, швидше зношується середина протектора. При зниженому — бічні частини.

5.      Де подивитися правильні показники? Оскільки автомобілі мають різні характеристики експлуатації. Переважно на торці водійських дверей є металева табличка з максимальним і мінімальним показником в передніх і задніх колесах. Ні в якому разі не керуватися числами, зазначеними на корду автошини, тому що це показник максимально тиску, до якого качати колеса не можна!

6.      Фактори від яких залежать номінальні показники:

Розміщення колеса: Колеса передньої і задньої осі навантажуються по-різному. Це залежить від пасажирів, запчастин і розміщення вантажу.

Конструкційні показники: Шини бувають радіальні і діагональні, кожен вид вимагає певного рівня тиску.

Висота профілю: низькопрофільна гума, вимагає більш високих показників, для збереження цілісності диска і запобігання розривів.

7.      Тиск в шинах взимку і влітку? В принципі показники не змінюються в різний період року. Єдине, що необхідно контролювати тиск при зміні температурних показників навколишнього середовища. Про що написано на початку.

8.      Підсумок. Відповідь на питання: «який тиск має бути в шинах?», криється в підтримуванні оптимального рівня тиску в шинах – що являється запорукою безпеки і комфорту поїздок незалежно від дальності. Якщо ви маєте належний досвід, то зможете візуально зрозуміти чи потрібно підкачувати шини. Але, незалежно від навичок, рекомендується перевіряти їх манометром хоча б раз на тиждень.

Автосервіси Ecross в м. Хмельницький — бажають Вам удачі на дорогах!